Sprzedaż apartamentów nad Morzem Bałtyckim w Mielnie

baltic apartments mielno

Apartamenty nad Mozem Bałtyckim
Mielno, 6 Marca Nr 1, Polska

Lokalizacja

Inwestycja Baltic-Apartments położona jest przy ul. 6 Marca 1 w Mielnie zaledwie 120m od jeziora Jamno oraz 400 metrów do morza, w odległości około 12 km od północnej części Koszalina.

Baltic-Apartments nieruchomość zabudowana budynkiem usługowo-mieszkalnym, oznaczonej działkami ewidencyjnymi numer 164/9, 164/10, 164/14, położonej w Mielnie przy ulicy 6 Marca Nr 1, gmina Mielno, powiat koszaliński, województwo zachodniopomorskie, księga wieczysta KO1K/00061759/4.

Nieruchomość położona jest w nadmorskiej miejscowości Mielno przy ul. 6 Marca, we wschodniej części miejscowości, w dzielnicy Unieście.

Mielno położone jest w północno-zachodniej Polsce, na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, około 10 km na północ od Koszalina i jest jednym z największych kompleksów wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Miasto ma około 5 112 stałych mieszkańców i zajmuje łączną powierzchnię 63 km2. Prawie 10% powierzchni zajmują lasy, a 33,5% użytki rolne. Głównym źródłem dochodu jest turystyka. Gmina jest wolna od przemysłu szkodliwego dla środowiska i znajduje się w centrum najczystszej części wybrzeża Bałtyku.

Najbardziej widoczną i docenianą atrakcją Melna jest czysta plaża, którą otacza piękna promenada z różnymi lokalami, kawiarniami, barami rybnymi i innymi miejscami gastronomiczno-handlowymi.

Główną ulicą Melna jest ulica Bolesława Chrobrego, która zbliżając się do osiedla Unieście przechodzi w ulicę 6 Marca. Tradycyjnie Melno podzielone jest na trzy dzielnice: Osiedle Przykościelne, Stare Mielno i Osiedle Lechitów, ale tylko to ostatnie jest oficjalną jednostką administracyjną miasta.

Osiedle Przykościelne to najstarsza historyczna część Melna. Zachowały się tu ruiny słowiańskiego grodziska z przełomu IX i X wieku oraz kościół parafialny z XV wieku. Obecnie część ta uznawana jest za peryferyjną, oddzieloną od plaży lasem. Centralna część obszaru to Plac Kościelny i okolice ulicy Spokojnej. W północnej części osiedla przykościelnego, przez nadmorski las, przebiega międzynarodowa trasa rowerowa dookoła Bałtyku.

Stare Mielno to największa część miasta, granicząca z Unieściem. Powstała w połowie XIX wieku jako typowy ośrodek turystyczny. Znajdują się tu liczne dwory i pensjonaty z przełomu XIX i XX w., a także duże ośrodki wypoczynkowe powstałe po 1945 r. (FWP Albatros). Dziś toczy się tu życie kulturalne i towarzyskie całego miasta, odbywają się najważniejsze imprezy. Znajdują się tu budynki użyteczności publicznej, sklepy i stragany sezonowe, a także park, Wały Kościuszki i Wały Nadmorskie (dawniej Wały Przyjaźni Polsko-Radzieckiej).

Mielno ołączone jest z drogą krajową nr 11 poprzez drogę wojewódzką nr 165. Dzięki temu miasto ma dogodne połączenie z sąsiednim Koszalinem. Połączenie zapewniają prywatni przewoźnicy (busy), w sezonie autobus miejski – linia nr 1 oraz pociąg, a także statek Koszałek, który kursuje z mola w Jamnie. Szczecin oddalony jest o około 170 km, Berlin o 312 km, a Warszawa o 524 km.

Unieście jest częścią miasta Mielno o charakterze letniskowym, położoną na mierzei między Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, w północno-wschodniej części miasta. Znajduje się tu przystań morska dla rybaków oraz letnisko morskie. 1 stycznia 2017 roku Unieście zostało włączone do miasta Mielno. Od strony wschodniej granicę miasta (Unieście) stanowi kanał Jamno Nurt. Przystań w Unieściu obejmuje plażę do cumowania łodzi i obszar wodny o szerokości 100 m od linii brzegowej.

Nieruchomość położona jest na granicy Mielna i Unieścia, na zbiegu ulicy 6 Marca (głównej ulicy Unieścia) z ulicą Słoneczną prowadzącą do wejścia na Promenadę Nadmorską i plażę. Jest to turystyczna część miasta przy której toczy się życie towarzyskie. Znajdują się tu liczne obiekty handlowo-usługowe i garmażeryjne oraz budynki mieszkalno-usługowe i ośrodki wypoczynkowe. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Dom Gościnny Max z basenem i restauracją oraz ośrodki wypoczynkowe, apartamenty, domki letniskowe, pensjonaty i campingi. Po przeciwnej stronie ulicy zlokalizowany jest kompleks obiektów usługowo-handlowych w zabudowie szeregowej. Lokalizacja nieruchomości jest korzystna. Dostęp komunikacyjny jest dobry. Wjazd na teren nieruchomości znajduje się od strony ulicy Słonecznej.

Nieruchomość położona jest na terenie obszaru chronionego, zwanego „Koszaliński Pas Nadmorski”.

Rzuty pięter

Parter

1 piętro

2 piętro

Porozmawiajmy o inwestycji

Jacek Chróścicki

Grzegorz Miszkiewicz

Przemysław Tymiński

Godziny pracy:
Pon.-Pt.: 8:00 – 16:00

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Sprawdź co możesz zyskać:

– Korzystny przelicznik powierzchni
– Oszczędności podczas zakupów
– Wysoki standard inwestycji